Четвер, 23 трав. 2019
Home

Студенти НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» на презентації літературного проекту «ДНК»

16 листопада 2016 року студенти груп ЛА–62, ЛА–63, ЛП–61, ЛН–61 при організаційній підтримці викладачів Осташкіної В.М., Хитровської Ю.В., Боєвої С.Ю., Лабур О.В. та навчально-методичного кабінету кафедри стали учасниками значної події в літературному житті столиці. В київській галереї «Дукат» відбулася благодійна презентація унікального проекту — антології «ДНК». Це творчий експеримент сімох відомих українських письменників. Сергій Жадан, Олександр "Фоззі" Сидоренко, Андрій Кокотюха, Володимир Рафєєнко та Макс Кіндрук, Юрій Віннічук, Ірена Карпа реалізували спільний літературний проект, фантазуючи на тему генетичної пам'яті.

«ДНК» — це історія звичайного українського студента престижного китайського університету, який у не надто віддаленому майбутньому стає піддослідним у науковому експерименті: розшифровка генетичного коду дасть йому змогу особисто пережити найяскравіші моменти з життя предків.

Сім історій у книжці — сім спогадів, які дивним чином зберігалися десь у структурі ДНК нащадка протягом 150 років, до далекого 2057-го. Це сім переконливих голосів і науково-фантастичний роман неочікувано перетворюється на правдиву розповідь про батьків і Батьківщину. Нові спогади склалися в приголомшливу, жорстоку у своїй правдивості історію країни: правда народовців кінця ХІХ століття, правда французьких емігрантів, правда селян з ядерного полігону Харківщини, правда переселенців з охопленого війною Донбасу — усе це в ДНК Чумаків.

Модератором заходу був  один з найпопулярніших і відомих у світі українських письменників Сергій Жадан. Про роман він говорить так: «Це книга про історію України. В ній на прикладі однієї родини показаний весь український ідеологічний травматизм».

Кожен з присутніх авторів презентував свою історію з роману, ідею, творчу та громадську позицію. Було багато сказано про важливість та необхідність пам’ятати своє коріння та свою історію. Роботу, яку зробили ці літератори для молодого покоління читачів, важко переоцінити. Унікальний науково-фантастичний роман, що поєднав наше минуле та майбутнє,  не залишив нікого байдужим.

Також наші студенти долучились до благодійної акції. Всі зібрані кошти від заходу будуть перераховані на придбання освітніх товарів для дітей Станично-Луганського району.

Романцова Н.О.