Вівторок, 07 квіт. 2020
Home

Студенти НТУУ «КПІ» на І Відбірковому турі

Всеукраїнської олімпіади з історії України

 

19 лютого 2016 р. на базі кафедри історії для студентів НТУУ "КПІ" було проведено І Відбірковий тур Всеукраїнської олімпіади з історії України. В олімпіаді взяли участь більше 30 студентів - переможців олімпіади на факультетах та в інститутах НТУУ "КПІ". Перемогу І Відбіркового туру здобули студентка ФММ Грібінченко Олена та студент ФСП Шульга Сергій.

 

 

 


 

Студенти НТУУ «КПІ» покращують свої знання

з історії завдяки освітній програмі «Seminarium»

Студенти НТУУ «КПІ» відвідали чергове засідання міжнародної науково-освітньої програми «Seminarium», організаторами якої виступають Український центр досліджень Голодомору, Інститут історії України НАН України та Науково-освітній центр вивчення Голодомору при КІУСі. Цього разу ішлося про долю кобзарів та лірників у епоху Великого голоду. Учасники – досвідчені науковці і молодь – спільно шукали відповіді на питання: чому кобзарів та лірників вважали хранителями традиційної моралі та історичної пам’яті; як і чому сталінська влада з ними боролася, якою була їхня доля; чи збереглося щось про кобзарів і лірників у пам’яті народу  та ін.

Засідання програми Seminarium традиційно розпочала директорка УЦДГ Людмила Гриневич, яка наголосила важливість сучасного осмислення національно-культурного феномену кобзарства в дискурсі травми, нанесеної сталінською владою суспільству Голодомором.

Далі перед студентами виступив представник Київського кобзарського цеху, науковець Інституту археології НАН України Микола Товкайло. Він висвітлив загальну історію кобзарства, виконав на кобзі кілька історичних дум та відповів на запитання присутніх. Найбільше учасників цікавили подробиці повсякденного життя кобзарів. Студенти, зокрема питали, як у минулому ставали кобзарями, чи мали кобзарі і лірники сім’ю, господарство, наскільки численним був кобзарський рух в Україні на початку ХХ століття.

Детальніше...

 


 

 


 

Студенти НТУУ «КПІ» на відкритті міжнародної програми

«Seminarium»

Нещодавно студенти НТУУ КПІ стали учасниками відкриття міжнародної науково-освітньої програми Seminarium, започаткованої Українським центром досліджень Голодомору, Інститутом історії України НАНУ та Науково-освітнім центром вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій. Під час першого засідання програми відбулася дискусія на тему «Осмислюючи «Жнива скорботи» Роберта Конквеста 29 років потому…».

У вступному слові директорка УЦДГ Людмила Гриневич зазначила, що це засідання присвячене пам’яті британсько-американського історика Роберта Конквеста, який пішов з життя 3 серпня 2015 р. Пані Людмила наголосила важливість публічного осмислення проблематики голоду, політики тоталітарних урядів під час голодоморів для попередження подібних явищ у майбутньому, для прискорення  формування української політичної нації.

У режимі відео-конференції до учасників семінару приєднався відомий американсько-канадський історик Френк Сисин. Він розповів про становлення Роберта Конквеста як дослідника та здійснив короткий огляд розвитку українських студій з проблематики Великого Голоду в Північній Америці. Професор відзначив, що Роберт Конквест прагнув донести до західної спільноти правду не лише про голод 1932 – 1933 рр., але і про Україну загалом. І це йому вдалося, адже саме після видання книги «Жнива скорботи: радянська колективізація і терор голодом» почалося системне вивчення цієї теми на Заході. Загалом же західна громадськість була дуже здивована, що про таку масштабну подію раніше не було нічого відомо.

Детальніше...

 


 

Студенти КПІ на лекції відомого американського історика

Марка фон Гагена

23 вересня 2015 р. викладачі та студенти з «Клубу шанувальників історії» НТУУ «КПІ» слухали лекцію відомого американського історика - україніста Марка фон Гагена «Голодомор і Голокост як «найвищі стадії» колоніалізму». Цікавого гостя у Києві, в конференц-залі Інституту історії України НАНУ публіці представляла директорка Українського центру досліджень Голодомору Людмила Гриневич.

Тематику колоніалізму, Голодомору та Голокосту Марк фон Гаген репрезентував, широко оглядаючи українську історію всього ХХ століття.

Свою лекцію він розпочав із розповіді про становище євреїв в Російській імперії напередодні та в роки Першої світової війни. Так-звана «смуга осілості» єврейського населення в імперії була виявом політики законодавчої дискримінації та прикладом колоніального мислення й поведінки, а наступи та відступи російської армії на початковому етапі війни супроводжувалися єврейськими погроми. Водночас, за словами доповідача, політика російської влади щодо української культури в Галичині протягом 1914 – 1915 рр. мала усі ознаки «культурної війни» і була націлена на те, щоби знищити українську культурну ідентичність, відмінну від великоросійської.

Детальніше...

 


 
« ПочатокПопередня12345678НаступнаКінець »

Сторінка 7 з 8