Вівторок, 16 лип. 2019
Home

 


 

Студенти НТУУ «КПІ» на відкритті міжнародної програми

«Seminarium»

Нещодавно студенти НТУУ КПІ стали учасниками відкриття міжнародної науково-освітньої програми Seminarium, започаткованої Українським центром досліджень Голодомору, Інститутом історії України НАНУ та Науково-освітнім центром вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій. Під час першого засідання програми відбулася дискусія на тему «Осмислюючи «Жнива скорботи» Роберта Конквеста 29 років потому…».

У вступному слові директорка УЦДГ Людмила Гриневич зазначила, що це засідання присвячене пам’яті британсько-американського історика Роберта Конквеста, який пішов з життя 3 серпня 2015 р. Пані Людмила наголосила важливість публічного осмислення проблематики голоду, політики тоталітарних урядів під час голодоморів для попередження подібних явищ у майбутньому, для прискорення  формування української політичної нації.

У режимі відео-конференції до учасників семінару приєднався відомий американсько-канадський історик Френк Сисин. Він розповів про становлення Роберта Конквеста як дослідника та здійснив короткий огляд розвитку українських студій з проблематики Великого Голоду в Північній Америці. Професор відзначив, що Роберт Конквест прагнув донести до західної спільноти правду не лише про голод 1932 – 1933 рр., але і про Україну загалом. І це йому вдалося, адже саме після видання книги «Жнива скорботи: радянська колективізація і терор голодом» почалося системне вивчення цієї теми на Заході. Загалом же західна громадськість була дуже здивована, що про таку масштабну подію раніше не було нічого відомо.

Детальніше...

 


 

Студенти КПІ на лекції відомого американського історика

Марка фон Гагена

23 вересня 2015 р. викладачі та студенти з «Клубу шанувальників історії» НТУУ «КПІ» слухали лекцію відомого американського історика - україніста Марка фон Гагена «Голодомор і Голокост як «найвищі стадії» колоніалізму». Цікавого гостя у Києві, в конференц-залі Інституту історії України НАНУ публіці представляла директорка Українського центру досліджень Голодомору Людмила Гриневич.

Тематику колоніалізму, Голодомору та Голокосту Марк фон Гаген репрезентував, широко оглядаючи українську історію всього ХХ століття.

Свою лекцію він розпочав із розповіді про становище євреїв в Російській імперії напередодні та в роки Першої світової війни. Так-звана «смуга осілості» єврейського населення в імперії була виявом політики законодавчої дискримінації та прикладом колоніального мислення й поведінки, а наступи та відступи російської армії на початковому етапі війни супроводжувалися єврейськими погроми. Водночас, за словами доповідача, політика російської влади щодо української культури в Галичині протягом 1914 – 1915 рр. мала усі ознаки «культурної війни» і була націлена на те, щоби знищити українську культурну ідентичність, відмінну від великоросійської.

Детальніше...

 


 

17 червня 2015 року відбулася зустріч проф. Костилєвої С. О., завідувача кафедри історії НТУУ «КПІ» та професора Осаму Іеда, представника Слов’янсько-євразійського дослідницького центру Університету Хоккайдо, Японія.

Під час зустрічі відбулося знайомство професора Іеда з НТУУ «КПІ» та гуманітарним блоком дисциплін, які викладаються  у нашому ВНЗ. Основною темою зустрічі стали перспективні спільні наукові проекти, в тому числі міжнародні історичні дослідження, в яких може бути задіяною кафедра історії у зв’язку із значним зростанням інтересу до України та її історії серед світового наукового товариства.

Сподіваємось, дана зустріч стане основою для подальшого розвитку міжнародної наукової співпраці НТУУ «КПІ», в тому числі і у напрямку гуманітарних досліджень.

 
Сьомий міжвузівський науково-методичний семінар «Актуальні проблеми викладання історії України та історії української культури у вищій школі» (Київ, 5 грудня 2014 р.)

5 грудня 2014 р. у Національному технічному університеті України «КПІ» відбувся сьомий міжвузівський науково-методичний семінар «Актуальні проблеми викладання історії України та історії української культури у вищій школі». Ініціатором його проведення традиційно виступає кафедра історії нашого університету, а співорганізаторами заходу – Міністерство освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти. Особливістю ж цьогорічного семінару стало долучення до співорганізаторів заходу провідної наукової установи країни – Інституту історії України НАН України. Це посилило ефективність роботи форуму, котрий проходив під гаслом тіснішого єднання академічної та вузівської науки задля популяризації нового наукового знання та вдосконалення навчального процесу у вищій школі.

У семінарі взяли участь провідні науковці Інституту історії України, а також керівники, професорсько-викладацький склад кафедр гуманітарного профілю вищих навчальних закладів Києва та багатьох областей країни. В центрі дискусій перебували питання, пов’язані з основними підходами до викладання історії у вищій школі з погляду культурної та етнічної толерантності та завданнями історичної освіти у подоланні конфліктів історичної пам’яті в сучасній Україні. Детальніше...


 
« ПочатокПопередня1234567НаступнаКінець »

Сторінка 7 з 7