Неділя, 20 жовт. 2019
Home

 

 

Студенти відвідали виставку «Смертельний шлях»

3 жовтня 2016 р. студенти НТУУ «КПІ імені І. Сікорського» відвідали виставку «Смертельний шлях», яка нещодавно відкрилася в Національному музей історії України у Другій світовій війні та присвячена 75-й річниці трагедії Бабиного Яру. Виставка створена на основі фондової колекції музею із залученням архівних матеріалів та за підтримки Українського інституту національної пам’яті й Українського центру вивчення історії Голокосту. На виставці представлені документи, картини, фотографії, листівки, спогади очевидців та особисті речі розстріляних людей. Чимало експонатів презентуються вперше. Документальні розділи доповнюються художньо-образними композиціями. Автори виставки спробували організувати її таким чином, щоб відвідувачі поринули в атмосферу тих трагічних подій. Зокрема, в центрі залу своєрідна символічна дорога смерті, інстальована із використанням автентичної бруківки з вулиці Мельникова якою йшли до урочища Бабин Яр та оригінальних речей жертв розстрілів. Упродовж 103 тижнів окупації Києва в Бабиному Яру було вбито понад 100 тисяч людей. Першими жертвами стали майже 34 тисячі євреїв, розстріляних 29 і 30 вересня 1941 р. Екскурсія завершилася переглядом документального фільму «Праведники світу. Київ. Бабин Яр», який розповідає про українців, котрі ризикуючи власним життям, рятували євреїв у роки нацистської окупації та були удостоєні звання «Праведник світу». Ця виставка зворушила студентів до глибини душі та допомогла їм відчути трагічність подій у Бабиному Яру.

Підготовлено методичним кабінетом кафедри історії та студентським науковим гуртком «Клуб шанувальників історії».

 

Завдяки освітній програмі «Seminarium» студенти НТУУ «КПІ»

дізналися багато цікавого про Торгсини

Нещодавно студенти КПІ відвідати чергове засідання міжнародної програми «Seminarium», організованої Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору (HREC) та Інститутом історії України НАН України. Цього разу говорили про роль Торгсинів у «мобілізації» золотовалютних резервів населення СРСР-УСРР (початок  1930-х рр.). Серед запрошених експертів були відомі зарубіжні та вітчизняні науковці – Олена Осокіна (Університет Південної Кароліни, Колумбія, США), Василь Марочко (Інститут історії України НАН України), Микола Горох (Чернігівський історичний музей імені В. Тарнавського), Ігор Шуйський (РВГ «Реабілітовані історією», Харків). Всі доповіді супроводжувалися мультимедійними презентаціями, демонструвалися спеціально підготовлені до заходу тематичні мапи і навіть фрагменти з художнього кіно. Усе це дозволили слухачам краще зрозуміти матеріал та поринути в радянську епоху 1930-х рр.

Детальніше...

 


 

Студенти НТУУ «КПІ» на І Відбірковому турі

Всеукраїнської олімпіади з історії України

 

19 лютого 2016 р. на базі кафедри історії для студентів НТУУ "КПІ" було проведено І Відбірковий тур Всеукраїнської олімпіади з історії України. В олімпіаді взяли участь більше 30 студентів - переможців олімпіади на факультетах та в інститутах НТУУ "КПІ". Перемогу І Відбіркового туру здобули студентка ФММ Грібінченко Олена та студент ФСП Шульга Сергій.

 

 

 


 

Студенти НТУУ «КПІ» покращують свої знання

з історії завдяки освітній програмі «Seminarium»

Студенти НТУУ «КПІ» відвідали чергове засідання міжнародної науково-освітньої програми «Seminarium», організаторами якої виступають Український центр досліджень Голодомору, Інститут історії України НАН України та Науково-освітній центр вивчення Голодомору при КІУСі. Цього разу ішлося про долю кобзарів та лірників у епоху Великого голоду. Учасники – досвідчені науковці і молодь – спільно шукали відповіді на питання: чому кобзарів та лірників вважали хранителями традиційної моралі та історичної пам’яті; як і чому сталінська влада з ними боролася, якою була їхня доля; чи збереглося щось про кобзарів і лірників у пам’яті народу  та ін.

Засідання програми Seminarium традиційно розпочала директорка УЦДГ Людмила Гриневич, яка наголосила важливість сучасного осмислення національно-культурного феномену кобзарства в дискурсі травми, нанесеної сталінською владою суспільству Голодомором.

Далі перед студентами виступив представник Київського кобзарського цеху, науковець Інституту археології НАН України Микола Товкайло. Він висвітлив загальну історію кобзарства, виконав на кобзі кілька історичних дум та відповів на запитання присутніх. Найбільше учасників цікавили подробиці повсякденного життя кобзарів. Студенти, зокрема питали, як у минулому ставали кобзарями, чи мали кобзарі і лірники сім’ю, господарство, наскільки численним був кобзарський рух в Україні на початку ХХ століття.

Детальніше...

 


 
« ПочатокПопередня1234567НаступнаКінець »

Сторінка 6 з 7