Вівторок, 07 квіт. 2020
Home
XХ Студентська науково-практична конференція «Україна: історія, культура, пам’ять»

Шановні студенти та молоді науковці,

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі XX Міжвузівської студентської науково-практичної конференції  «Україна: історія, культура, пам’ять», яка відбудеться 12-13 квітня 2017 року на базі кафедри історії Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.


Мета конференції – сприяння міждисциплінарним дослідженням молоді у сфері гуманітарного (насамперед історичного), соціального і науково-технічного знання в їх конкретному соціокультурному контексті, поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами і науковими установами.


Планується робота секцій за такими тематичними напрямами:

1. Етнічний і етнополітичний розвиток суспільства.

2. Досвід державотворення та правотворення.

3. Особистість, соціум в історичному вимірі.

4. Культурне життя українського народу.

5. Актуальні проблеми історії науки і техніки


Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

Форми участі: пленарна доповідь, секційна доповідь, учасник вільної дискусії. Матеріали конференції планується видати окремою збіркою до кінця навчального року.


Якщо Ви бажаєте взяти участь у конференції, Вам необхідно до 5 квітня 2017 р. включно надіслати заявку на участь та текст тез доповіді на електронну пошту Оргкомітету конференції: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Після електронної реєстрації учасникам необхідно до 7 квітня 2017 р. особисто зареєструватись та сплатити оргвнесок (50 грн.)  за адресою: просп. Перемоги, 37, корпус 7, ауд. 512, кафедра історії.


Вимоги до оформлення тез та заявка додаються.


Оргкомітет вправі відхилити заявку, якщо надані матеріали не будуть відповідати зазначеним вимогам. За зміст тез, достовірність фактів, цитат, дат, тощо відповідає автор та його науковий керівник. Участь у конференції передбачає сплату організаційного внеску для організації кава-брейків. За результатами конференції планується видати збірку її матеріалів.


Заочна участь у конференції не передбачена.


Більш детальну інформацію про конференцію можна дізнатись на веб-сайті кафедри історії КПІ ім. Ігоря Сікорського: kafhistory.kpi.ua та за телефоном (044) 204-90-23.

 

 

 

Студенти НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» на презентації літературного проекту «ДНК»

16 листопада 2016 року студенти груп ЛА–62, ЛА–63, ЛП–61, ЛН–61 при організаційній підтримці викладачів Осташкіної В.М., Хитровської Ю.В., Боєвої С.Ю., Лабур О.В. та навчально-методичного кабінету кафедри стали учасниками значної події в літературному житті столиці. В київській галереї «Дукат» відбулася благодійна презентація унікального проекту — антології «ДНК». Це творчий експеримент сімох відомих українських письменників. Сергій Жадан, Олександр "Фоззі" Сидоренко, Андрій Кокотюха, Володимир Рафєєнко та Макс Кіндрук, Юрій Віннічук, Ірена Карпа реалізували спільний літературний проект, фантазуючи на тему генетичної пам'яті.

«ДНК» — це історія звичайного українського студента престижного китайського університету, який у не надто віддаленому майбутньому стає піддослідним у науковому експерименті: розшифровка генетичного коду дасть йому змогу особисто пережити найяскравіші моменти з життя предків.

Сім історій у книжці — сім спогадів, які дивним чином зберігалися десь у структурі ДНК нащадка протягом 150 років, до далекого 2057-го. Це сім переконливих голосів і науково-фантастичний роман неочікувано перетворюється на правдиву розповідь про батьків і Батьківщину. Нові спогади склалися в приголомшливу, жорстоку у своїй правдивості історію країни: правда народовців кінця ХІХ століття, правда французьких емігрантів, правда селян з ядерного полігону Харківщини, правда переселенців з охопленого війною Донбасу — усе це в ДНК Чумаків.

Модератором заходу був  один з найпопулярніших і відомих у світі українських письменників Сергій Жадан. Про роман він говорить так: «Це книга про історію України. В ній на прикладі однієї родини показаний весь український ідеологічний травматизм».

Кожен з присутніх авторів презентував свою історію з роману, ідею, творчу та громадську позицію. Було багато сказано про важливість та необхідність пам’ятати своє коріння та свою історію. Роботу, яку зробили ці літератори для молодого покоління читачів, важко переоцінити. Унікальний науково-фантастичний роман, що поєднав наше минуле та майбутнє,  не залишив нікого байдужим.

Також наші студенти долучились до благодійної акції. Всі зібрані кошти від заходу будуть перераховані на придбання освітніх товарів для дітей Станично-Луганського району.

Романцова Н.О.


 

 
PDF Друк e-mail

Міністерство освіти і науки України

Інститут модернізації змісту освіти

Національний технічний університет України

Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Київський  національний університет імені Тараса Шевченка

 

Вельмишановні  колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі чергового міжвузівського науково-методичного семінару „Актуальні проблеми викладання історичних дисциплін у вищій школі”, який відбудеться 16 грудня 2016 р. на базі кафедри історії Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.


Мета семінару – обмін досвідом підготовки навчальних програм, підручників і посібників, обговорення передових технологій викладання історії української культури у вищій школі, поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами і науковими установами країни.


У ході семінару обговорюватимуться такі питання:

1.  Реформа вищої школи України: нові стандарти і новий зміст системи освіти.

2. Компетентнісний підхід у дисциплінах суспільно-гуманітарного (історичного) спрямування.

3. Методичне та інформаційне забезпечення викладання дисциплін суспільно-гуманітарного (історичного) спрямування у вищій школі України в умовах реформ.

4. Шляхи вдосконалення їх наукової, загальнокультурної підготовки педагогічних працівників.


Форми участі: доповідь, учасник вільної дискусії.


Матеріали науково-методичного семінару видаватимуться окремою збіркою.


Для включення у програму семінару необхідно подати до Оргкомітету не пізніше 5 грудня 2016 р. заявку (із зазначенням прізвища, ім’я, по-батькові, теми доповіді, місця роботи, посади, адреси, контактного телефону, електронної пошти), тези або текст доповіді . Запрошення на семінар розсилатимуться до 9 грудня 2016 р.  Можливе забезпечення учасників семінару житлом у гуртожитку за власний рахунок. Розмір організаційного внеску (участь у семінарі,  публікація матеріалів, кава-брейк) складає  150 грн. і сплачується за адресою оргкомітету (особисто) або перерахувується на картку Приватбанку № 5168 7553 0477 8836, зареєстровану на фізичну особу Пергу Юрія Миколайовича. Копію чека просимо надіслати на скриньку кафедри Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


Заявки на участь у семінарі надсилати за адресою: 03056, Україна, м. Київ, проспект Перемоги, 37, НТУУ „КПІ імені Ігоря Сікорського”, Кафедра історії. Оргкомітет міжвузівського науково-методичного семінару „Актуальні проблеми викладання історичних дисциплін  у вищій школі”. З організаційних питань просимо звертатися до Домарацької Марії Володимирівни за телефоном  (044) 204-90-23 або електронною поштою - e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду :


Відкриття семінару: 16 листопада 2016 р. о 10.00. у Залі засідань Адміністративної ради НТУУ „КПІ імені Ігоря Сікорського”, 6 корпус.


ОРГКОМІТЕТ

 

 

Шановні колеги!


Кафедра історії НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» проводить заочну наукову конференцію «Київський політехнічний інститут: історія університету – історія країни».

Кінцевий термін подачі заявок і тез доповідей: 18 грудня 2016 р.

Детальніша інформація про конференцію в інформаційному листі.

З повагою,

оргкомітет конференції

 

 
« ПочатокПопередня12345678НаступнаКінець »

Сторінка 5 з 8