Середа, 11 груд. 2019
Home

 

 

Студенти НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» на презентації літературного проекту «ДНК»

16 листопада 2016 року студенти груп ЛА–62, ЛА–63, ЛП–61, ЛН–61 при організаційній підтримці викладачів Осташкіної В.М., Хитровської Ю.В., Боєвої С.Ю., Лабур О.В. та навчально-методичного кабінету кафедри стали учасниками значної події в літературному житті столиці. В київській галереї «Дукат» відбулася благодійна презентація унікального проекту — антології «ДНК». Це творчий експеримент сімох відомих українських письменників. Сергій Жадан, Олександр "Фоззі" Сидоренко, Андрій Кокотюха, Володимир Рафєєнко та Макс Кіндрук, Юрій Віннічук, Ірена Карпа реалізували спільний літературний проект, фантазуючи на тему генетичної пам'яті.

«ДНК» — це історія звичайного українського студента престижного китайського університету, який у не надто віддаленому майбутньому стає піддослідним у науковому експерименті: розшифровка генетичного коду дасть йому змогу особисто пережити найяскравіші моменти з життя предків.

Сім історій у книжці — сім спогадів, які дивним чином зберігалися десь у структурі ДНК нащадка протягом 150 років, до далекого 2057-го. Це сім переконливих голосів і науково-фантастичний роман неочікувано перетворюється на правдиву розповідь про батьків і Батьківщину. Нові спогади склалися в приголомшливу, жорстоку у своїй правдивості історію країни: правда народовців кінця ХІХ століття, правда французьких емігрантів, правда селян з ядерного полігону Харківщини, правда переселенців з охопленого війною Донбасу — усе це в ДНК Чумаків.

Модератором заходу був  один з найпопулярніших і відомих у світі українських письменників Сергій Жадан. Про роман він говорить так: «Це книга про історію України. В ній на прикладі однієї родини показаний весь український ідеологічний травматизм».

Кожен з присутніх авторів презентував свою історію з роману, ідею, творчу та громадську позицію. Було багато сказано про важливість та необхідність пам’ятати своє коріння та свою історію. Роботу, яку зробили ці літератори для молодого покоління читачів, важко переоцінити. Унікальний науково-фантастичний роман, що поєднав наше минуле та майбутнє,  не залишив нікого байдужим.

Також наші студенти долучились до благодійної акції. Всі зібрані кошти від заходу будуть перераховані на придбання освітніх товарів для дітей Станично-Луганського району.

Романцова Н.О.


 

 
PDF Друк e-mail

Міністерство освіти і науки України

Інститут модернізації змісту освіти

Національний технічний університет України

Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Київський  національний університет імені Тараса Шевченка

 

Вельмишановні  колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі чергового міжвузівського науково-методичного семінару „Актуальні проблеми викладання історичних дисциплін у вищій школі”, який відбудеться 16 грудня 2016 р. на базі кафедри історії Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.


Мета семінару – обмін досвідом підготовки навчальних програм, підручників і посібників, обговорення передових технологій викладання історії української культури у вищій школі, поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами і науковими установами країни.


У ході семінару обговорюватимуться такі питання:

1.  Реформа вищої школи України: нові стандарти і новий зміст системи освіти.

2. Компетентнісний підхід у дисциплінах суспільно-гуманітарного (історичного) спрямування.

3. Методичне та інформаційне забезпечення викладання дисциплін суспільно-гуманітарного (історичного) спрямування у вищій школі України в умовах реформ.

4. Шляхи вдосконалення їх наукової, загальнокультурної підготовки педагогічних працівників.


Форми участі: доповідь, учасник вільної дискусії.


Матеріали науково-методичного семінару видаватимуться окремою збіркою.


Для включення у програму семінару необхідно подати до Оргкомітету не пізніше 5 грудня 2016 р. заявку (із зазначенням прізвища, ім’я, по-батькові, теми доповіді, місця роботи, посади, адреси, контактного телефону, електронної пошти), тези або текст доповіді . Запрошення на семінар розсилатимуться до 9 грудня 2016 р.  Можливе забезпечення учасників семінару житлом у гуртожитку за власний рахунок. Розмір організаційного внеску (участь у семінарі,  публікація матеріалів, кава-брейк) складає  150 грн. і сплачується за адресою оргкомітету (особисто) або перерахувується на картку Приватбанку № 5168 7553 0477 8836, зареєстровану на фізичну особу Пергу Юрія Миколайовича. Копію чека просимо надіслати на скриньку кафедри Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


Заявки на участь у семінарі надсилати за адресою: 03056, Україна, м. Київ, проспект Перемоги, 37, НТУУ „КПІ імені Ігоря Сікорського”, Кафедра історії. Оргкомітет міжвузівського науково-методичного семінару „Актуальні проблеми викладання історичних дисциплін  у вищій школі”. З організаційних питань просимо звертатися до Домарацької Марії Володимирівни за телефоном  (044) 204-90-23 або електронною поштою - e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду :


Відкриття семінару: 16 листопада 2016 р. о 10.00. у Залі засідань Адміністративної ради НТУУ „КПІ імені Ігоря Сікорського”, 6 корпус.


ОРГКОМІТЕТ

 

 

Шановні колеги!


Кафедра історії НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» проводить заочну наукову конференцію «Київський політехнічний інститут: історія університету – історія країни».

Кінцевий термін подачі заявок і тез доповідей: 18 грудня 2016 р.

Детальніша інформація про конференцію в інформаційному листі.

З повагою,

оргкомітет конференції

 

 

СТУДЕНТИ ВИДАВНИЧО-ПОЛІГРАФІЧНОГО ІНСТИТУТУ В МУЗЕЇ КНИГИ ТА ДРУКАРСТВА УКРАЇНИ

В жовтні 2016 року студенти ІІІ-го курсу ВПІ НТУУ «КПІ» (групи СМ -41, СЕ-41, МВ-41, РП-41, СТ-41, СП-41) разом зі своєю викладачкою доцентом Любов Володимирівною Шпаковськи відвідали Музей книги та друкарства України, який розташований на території давньої архітектурної пам’ятки – Києво-Печерської Лаври. Розміщена установа в будинку монастирської друкарні, що діяла безперервно понад 300 років – з поч. ХVІІ ст. до поч. XX ст.. В музеї зібрані унікальні скарби книжкової культури з часів Київської Русі до наших днів. Колекція музею, з якою ознайомилися студенти, була сформована на базі книжкового відділу Києво-Печерського історико-культурного заповідника і значно доповнена внаслідок пошукової роботи у книгосховищах Москви, Санкт-Петербурга, Києва, експедицій по Україні.

Студенти прослухали захоплюючу розповідь екскурсовода та оглянули копії найдавніших книг ХІ – ХV ст., перших друкованих кириличних книг, оригінали стародруків ХVII – XVIII ст., обладнання, на якому їх виготовляли, а також дерев’яні та мідні кліше граверів того часу. Особливу увагу студентів привернуло видання «Ірмолой» – перша друкована нотна збірка церковних музичних пісноспівів, які виконувалися під час богослужінь у християнських церквах східного обряду. ЇЇ набір здійснено нотним шрифтом. Студентів вразили книжкові ілюстрації, зразки західних та східних гравюр, які були запозичені з античної історії, міфології, Біблії, доповнені образами української літератури та фольклору. Неабиякий інтерес викликала експозиція, в якій були представлені копії Остромирового, Реймського та Пересопницького Євангелій, що не раз згадувались на лекціях і семінарах з «Історії української культури».

Матеріали експозиції «Книга і друкарство першої пол. ХVІІІ – ХІХ ст.» розповідають про складну долю української книжки в умовах заборони вживання української мови під час дії Валуєвського циркуляра та Емського указу. Екскурсоводом була закцентована увага слухачів на значимості створення університетів в Україні,  в яких організовувалися друкарні, що видавали навчальні посібники, підручники та праці з різних галузей знань. Цікавим експонатом для студентів виявився список осіб, що підписувалися на передплату щомісячного історично-етнографічного та літературного часопису «Киевская старина», який видавався протягом 1882 – 1906 рр.. Цінність цього експонату посилюєтся тим, що цей список склав відомий український історик, археолог, етнограф Володимир Антонович.

Увагу студентів привернула також експозиція, присвячена книзі та книгодрукуванню в період ХХ – поч. ХХІ ст., а саме книги революційного відродження поч. ХХ ст.: букварі та посібники, що сприяли подоланню неписьменності у 20-х рр., перші видання словників української наукової і технічної термінології, що були заборонені у часи сталінських репресій. Але особливий інтерес у студентів викликали видання дитячих книжок. «Не можна пройти повз  видання казок, – казали вони, – які були читані нами у дитинстві, і які ми можемо порівняти з сучасними виданнями та виданнями першої половини  ХХ ст. Адже це ті видання, які могли читати наші батьки, бабусі та прабабусі». Мова йде про такий відомий твір, як «Лис Микита» Івана Франка. У музеї є окремий куточок, присвячений творчості І. Франка, де представленні на огляд його твори, в тому числі в перекладі різними іноземними мовами. Родзинкою музею є мініатюрна книжка (3х4 мм) "Чудо із чудес", яку з пильною увагою розглядали студенти – майбутні фахівці у видавничо-поліграфічні галузі.

Поверталися студенти з екскурсії сповнені надзвичайних вражень та бажання продовжувати знайомитись з історико-культурними пам’ятками, відвідуючи музеї міста Києва.


 

 
« ПочатокПопередня12345678НаступнаКінець »

Сторінка 5 з 8