Середа, 11 груд. 2019
Home

 

Тематичний семінар присвячений вшануванню пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу

В Україні 18 травня є Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Студентський гурток кафедри історії вирішив долучитися до тематичних заходів та провів зі студентами семінар щодо трагічний подій, пов’язаних з геноцидом кримськотатарського народу. На початку засідання викладачі нагадали присутнім студентам про насильницьку депортацію кримських татар у травні 1944 р., важкі умови перевезення депортованих та складнощі адаптації новоприбулих. Було відзначено, що кримські татари перебуваючи у засланні не втрачали надій повернутися на історичну батьківщину та прагнули переїхати назад до Криму.

Учасники засідання переглянули документальне відео, яке містило усні свідчення очевидців трагічних подій. Основну увагу приділи обговоренню питання. Студенти висловили власні міркування стосовно трагічних подій, які спіткали кримськотатарський народ, обговорили державну політику пам’яті та заходи вшанування жертв депортації кримськотатарського народу. Згадали також про депортацію з Криму болгар, вірмен, греків.

Прийшли до висновку, що державі слід надалі продовжувати на загальнонаціональному рівні вшановувати пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу.

Студентський гурток

«Клуб шанувальників історії»
 

Про результати Всеукраїнської олімпіади з історії України

25-27 квітня 2017 року на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся другий етап Всеукраїнської олімпіади з історії України.  У ІІ турі участь взяли 94 учасники, які за результатами першого етапу олімпіади показали найкращі результати. Студенти представляли як профільні, так і непрофільні ВНЗ нашої країни.

За результатами олімпіади журі визначило одне перше, чотири других та п’ять третіх місць. Крім того, деякі учасники отримали почесні грамоти в різних номінаціях.

Перше місце отримав представник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А серед учасників, які отримали дипломи ІІ ступеня виявився і студент факультету менеджменту і маркетингу НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського Зробок Олексій. Такий хороший результат має додаткову цінність через те, що представник Київської політехніки не поступився знаннями багатьом майбутнім професійним історикам. Представниками організаційного комітету ЖДУ ім. Івана Франка було окремо відмічено високий рівень викладання історії в НТУУ КПІ та якість знань нашого студента. Всі переможці отримали дипломи та історичні книги у якості подарунку.

Організаційний комітет олімпіади посприяв також знайомству учасників з містом та його визначними пам’ятками. Відбулися цікаві та пізнавальні екскурсії до музею Космонавтики імені С.П.Корольова, а також  будинку-музею Сергія Корольова. Крім того, студенти і викладачі ЖДУ ім. Івана Франка влаштували святковий концерт  для гостей в день урочистого відкриття олімпіади та перед оголошенням результатів.

викладач кафедри історії Ольга Махно


 

Участь у IWC 2017

З 5 по 15 травня студенти ФСП Ковальова Юлія, Прищепа Вікторія та Фещенко Карина, у супроводі викладача кафедри історії Перги Юрія, взяли участь у роботі молодіжного табору IWC 2017. Він проходив у Меморіальному комплексі Берген-Бельзен біля м. Ганновер, Німеччина. Робочими мовами табору були англійська та німецька.

Крім української делегації у роботі табору взяли участь представники з Німеччини, Словаччини, Польщі, Литви, Білорусі, Росії, Ізраїлю та Південної Африки – всього більше 40 осіб.

Табір був присвячений проблемам історичної пам’яті та військових злочинів Другої світової війни, насамперед Голокосту. Учасники табору ознайомились з історією появи націонал-соціалізму, його згубної політики, історією Другої світової війни та безпосередньо концентраційного табору Берген-Бельзен.

Студентів чекали тематичні екскурсії та ряд воркшопів, які проходили безпосередньо у меморіальному комплексі Берген-Бельзен. Тематика воркшопів та занять була найрізноманітнішою. Наприклад: «Життя дітей та молодих людей у концентраційному таборі», «Усна історія – спроба підтримувати історію живою», «Символ жінки у еру націонал-соціалізму», «Ті хто носив чорний трикутник – «антисоціальні елементи» за доби націонал-соціалізму».

На заняттях студенти працювали у групах з представниками інших країн, обмінювались думками, ділились власним історичним досвідом та національною пам’яттю держав, дискутували щодо суперечливих питань. Надзвичайно допомагав зануритись у проблему значний масив аудіовізуальних матеріалів та експонати музею, що зберігаються у меморіальному комплексі.

Під час воркшопів, студенти організували дві меморіальні церемонії: жертвам концентраційного табору Беген-Бельзен та радянським військовополоненим.

к.і.н, викл. кафедри історії Юрій Перга 
XХ Студентська науково-практична конференція «Україна: історія, культура, пам’ять»

Шановні студенти та молоді науковці,

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі XX Міжвузівської студентської науково-практичної конференції  «Україна: історія, культура, пам’ять», яка відбудеться 12-13 квітня 2017 року на базі кафедри історії Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.


Мета конференції – сприяння міждисциплінарним дослідженням молоді у сфері гуманітарного (насамперед історичного), соціального і науково-технічного знання в їх конкретному соціокультурному контексті, поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами і науковими установами.


Планується робота секцій за такими тематичними напрямами:

1. Етнічний і етнополітичний розвиток суспільства.

2. Досвід державотворення та правотворення.

3. Особистість, соціум в історичному вимірі.

4. Культурне життя українського народу.

5. Актуальні проблеми історії науки і техніки


Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

Форми участі: пленарна доповідь, секційна доповідь, учасник вільної дискусії. Матеріали конференції планується видати окремою збіркою до кінця навчального року.


Якщо Ви бажаєте взяти участь у конференції, Вам необхідно до 5 квітня 2017 р. включно надіслати заявку на участь та текст тез доповіді на електронну пошту Оргкомітету конференції: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Після електронної реєстрації учасникам необхідно до 7 квітня 2017 р. особисто зареєструватись та сплатити оргвнесок (50 грн.)  за адресою: просп. Перемоги, 37, корпус 7, ауд. 512, кафедра історії.


Вимоги до оформлення тез та заявка додаються.


Оргкомітет вправі відхилити заявку, якщо надані матеріали не будуть відповідати зазначеним вимогам. За зміст тез, достовірність фактів, цитат, дат, тощо відповідає автор та його науковий керівник. Участь у конференції передбачає сплату організаційного внеску для організації кава-брейків. За результатами конференції планується видати збірку її матеріалів.


Заочна участь у конференції не передбачена.


Більш детальну інформацію про конференцію можна дізнатись на веб-сайті кафедри історії КПІ ім. Ігоря Сікорського: kafhistory.kpi.ua та за телефоном (044) 204-90-23.

 
« ПочатокПопередня12345678НаступнаКінець »

Сторінка 4 з 8