Четвер, 23 трав. 2019
Home

Про результати Всеукраїнської олімпіади з історії України

25-27 квітня 2017 року на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся другий етап Всеукраїнської олімпіади з історії України.  У ІІ турі участь взяли 94 учасники, які за результатами першого етапу олімпіади показали найкращі результати. Студенти представляли як профільні, так і непрофільні ВНЗ нашої країни.

За результатами олімпіади журі визначило одне перше, чотири других та п’ять третіх місць. Крім того, деякі учасники отримали почесні грамоти в різних номінаціях.

Перше місце отримав представник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А серед учасників, які отримали дипломи ІІ ступеня виявився і студент факультету менеджменту і маркетингу НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського Зробок Олексій. Такий хороший результат має додаткову цінність через те, що представник Київської політехніки не поступився знаннями багатьом майбутнім професійним історикам. Представниками організаційного комітету ЖДУ ім. Івана Франка було окремо відмічено високий рівень викладання історії в НТУУ КПІ та якість знань нашого студента. Всі переможці отримали дипломи та історичні книги у якості подарунку.

Організаційний комітет олімпіади посприяв також знайомству учасників з містом та його визначними пам’ятками. Відбулися цікаві та пізнавальні екскурсії до музею Космонавтики імені С.П.Корольова, а також  будинку-музею Сергія Корольова. Крім того, студенти і викладачі ЖДУ ім. Івана Франка влаштували святковий концерт  для гостей в день урочистого відкриття олімпіади та перед оголошенням результатів.

викладач кафедри історії Ольга Махно


 

Участь у IWC 2017

З 5 по 15 травня студенти ФСП Ковальова Юлія, Прищепа Вікторія та Фещенко Карина, у супроводі викладача кафедри історії Перги Юрія, взяли участь у роботі молодіжного табору IWC 2017. Він проходив у Меморіальному комплексі Берген-Бельзен біля м. Ганновер, Німеччина. Робочими мовами табору були англійська та німецька.

Крім української делегації у роботі табору взяли участь представники з Німеччини, Словаччини, Польщі, Литви, Білорусі, Росії, Ізраїлю та Південної Африки – всього більше 40 осіб.

Табір був присвячений проблемам історичної пам’яті та військових злочинів Другої світової війни, насамперед Голокосту. Учасники табору ознайомились з історією появи націонал-соціалізму, його згубної політики, історією Другої світової війни та безпосередньо концентраційного табору Берген-Бельзен.

Студентів чекали тематичні екскурсії та ряд воркшопів, які проходили безпосередньо у меморіальному комплексі Берген-Бельзен. Тематика воркшопів та занять була найрізноманітнішою. Наприклад: «Життя дітей та молодих людей у концентраційному таборі», «Усна історія – спроба підтримувати історію живою», «Символ жінки у еру націонал-соціалізму», «Ті хто носив чорний трикутник – «антисоціальні елементи» за доби націонал-соціалізму».

На заняттях студенти працювали у групах з представниками інших країн, обмінювались думками, ділились власним історичним досвідом та національною пам’яттю держав, дискутували щодо суперечливих питань. Надзвичайно допомагав зануритись у проблему значний масив аудіовізуальних матеріалів та експонати музею, що зберігаються у меморіальному комплексі.

Під час воркшопів, студенти організували дві меморіальні церемонії: жертвам концентраційного табору Беген-Бельзен та радянським військовополоненим.

к.і.н, викл. кафедри історії Юрій Перга 
XХ Студентська науково-практична конференція «Україна: історія, культура, пам’ять»

Шановні студенти та молоді науковці,

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі XX Міжвузівської студентської науково-практичної конференції  «Україна: історія, культура, пам’ять», яка відбудеться 12-13 квітня 2017 року на базі кафедри історії Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.


Мета конференції – сприяння міждисциплінарним дослідженням молоді у сфері гуманітарного (насамперед історичного), соціального і науково-технічного знання в їх конкретному соціокультурному контексті, поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами і науковими установами.


Планується робота секцій за такими тематичними напрямами:

1. Етнічний і етнополітичний розвиток суспільства.

2. Досвід державотворення та правотворення.

3. Особистість, соціум в історичному вимірі.

4. Культурне життя українського народу.

5. Актуальні проблеми історії науки і техніки


Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

Форми участі: пленарна доповідь, секційна доповідь, учасник вільної дискусії. Матеріали конференції планується видати окремою збіркою до кінця навчального року.


Якщо Ви бажаєте взяти участь у конференції, Вам необхідно до 5 квітня 2017 р. включно надіслати заявку на участь та текст тез доповіді на електронну пошту Оргкомітету конференції: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Після електронної реєстрації учасникам необхідно до 7 квітня 2017 р. особисто зареєструватись та сплатити оргвнесок (50 грн.)  за адресою: просп. Перемоги, 37, корпус 7, ауд. 512, кафедра історії.


Вимоги до оформлення тез та заявка додаються.


Оргкомітет вправі відхилити заявку, якщо надані матеріали не будуть відповідати зазначеним вимогам. За зміст тез, достовірність фактів, цитат, дат, тощо відповідає автор та його науковий керівник. Участь у конференції передбачає сплату організаційного внеску для організації кава-брейків. За результатами конференції планується видати збірку її матеріалів.


Заочна участь у конференції не передбачена.


Більш детальну інформацію про конференцію можна дізнатись на веб-сайті кафедри історії КПІ ім. Ігоря Сікорського: kafhistory.kpi.ua та за телефоном (044) 204-90-23.

 

 

 

Студенти НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» на презентації літературного проекту «ДНК»

16 листопада 2016 року студенти груп ЛА–62, ЛА–63, ЛП–61, ЛН–61 при організаційній підтримці викладачів Осташкіної В.М., Хитровської Ю.В., Боєвої С.Ю., Лабур О.В. та навчально-методичного кабінету кафедри стали учасниками значної події в літературному житті столиці. В київській галереї «Дукат» відбулася благодійна презентація унікального проекту — антології «ДНК». Це творчий експеримент сімох відомих українських письменників. Сергій Жадан, Олександр "Фоззі" Сидоренко, Андрій Кокотюха, Володимир Рафєєнко та Макс Кіндрук, Юрій Віннічук, Ірена Карпа реалізували спільний літературний проект, фантазуючи на тему генетичної пам'яті.

«ДНК» — це історія звичайного українського студента престижного китайського університету, який у не надто віддаленому майбутньому стає піддослідним у науковому експерименті: розшифровка генетичного коду дасть йому змогу особисто пережити найяскравіші моменти з життя предків.

Сім історій у книжці — сім спогадів, які дивним чином зберігалися десь у структурі ДНК нащадка протягом 150 років, до далекого 2057-го. Це сім переконливих голосів і науково-фантастичний роман неочікувано перетворюється на правдиву розповідь про батьків і Батьківщину. Нові спогади склалися в приголомшливу, жорстоку у своїй правдивості історію країни: правда народовців кінця ХІХ століття, правда французьких емігрантів, правда селян з ядерного полігону Харківщини, правда переселенців з охопленого війною Донбасу — усе це в ДНК Чумаків.

Модератором заходу був  один з найпопулярніших і відомих у світі українських письменників Сергій Жадан. Про роман він говорить так: «Це книга про історію України. В ній на прикладі однієї родини показаний весь український ідеологічний травматизм».

Кожен з присутніх авторів презентував свою історію з роману, ідею, творчу та громадську позицію. Було багато сказано про важливість та необхідність пам’ятати своє коріння та свою історію. Роботу, яку зробили ці літератори для молодого покоління читачів, важко переоцінити. Унікальний науково-фантастичний роман, що поєднав наше минуле та майбутнє,  не залишив нікого байдужим.

Також наші студенти долучились до благодійної акції. Всі зібрані кошти від заходу будуть перераховані на придбання освітніх товарів для дітей Станично-Луганського району.

Романцова Н.О.


 

 
« ПочатокПопередня1234567НаступнаКінець »

Сторінка 4 з 7