Четвер, 23 трав. 2019
Home
Лекція Ярослава-Ігоря Балана "Ріа Клайман: забутий канадський свідок Голодомору 1932-1933"

 

17 жовтня 2017 р.
14.15
Зала Вченої Ради
КПІ ім. Ігоря Сікорського,
корпус № 1

 
Друк

XXІ Міжвузівська студентська науково-практична конференція «Україна: історія, культура, пам’ять»

Шановні студенти та молоді науковці,

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі XXІ Міжвузівської студентської науково-практичної конференції  «Україна: історія, культура, пам’ять», яка відбудеться 6-7 грудня 2017 року на базі кафедри історії Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.

Мета конференції – сприяння міждисциплінарним дослідженням молоді у сфері гуманітарного (насамперед історичного), соціального і науково-технічного знання в їх конкретному соціокультурному контексті, поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами і науковими установами.

Планується робота секцій за такими тематичними напрямами:

1. Етнічний і етнополітичний розвиток суспільства.

2. Досвід державотворення та правотворення.

3. Особистість, соціум в історичному вимірі.

4. Культурне життя українського народу.

5. Актуальні проблеми історії науки і техніки.

Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

Форми участі: пленарна доповідь, секційна доповідь, учасник вільної дискусії. Матеріали конференції планується видати окремою збіркою до кінця навчального року.

Якщо Ви бажаєте взяти участь у конференції, Вам необхідно до 27 листопада 2017 р. включно надіслати заявку на участь та текст тез доповіді на електронну пошту Оргкомітету конференції: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Після електронної реєстрації учасникам необхідно до 2 грудня 2017 р. особисто зареєструватись та сплатити оргвнесок за адресою: просп. Перемоги, 37, корпус 7, ауд. 512, кафедра історії.

Вимоги до оформлення тез та заявка додаються.

Оргкомітет вправі відхилити заявку, якщо надані матеріали не будуть відповідати зазначеним вимогам. За зміст тез, достовірність фактів, цитат, дат, тощо відповідає автор та його науковий керівник. Участь у конференції передбачає сплату організаційного внеску для організації кава-брейків. За результатами конференції планується видати збірку її матеріалів.

Заочна участь у конференції не передбачена.

Більш детальну інформацію про конференцію можна дізнатись на веб-сайті кафедри історії КПІ ім. Ігоря Сікорського: kafhistory.kpi.ua та за телефоном (044) 204-90-23.

 

Наукове стажування

Доцент кафедри історії Шпаковськи Любов Володимирівна з 05 по 12 червня 2017 р. проходила наукове стажування на Історично-соціологічному відділенні Інституту історії та політичних наук Університету м. Білосток (Республіка Польща). Керівником стажування було призначено доктора історичних наук, професора історії, проректора з наукової роботи Університету м. Білосток Войцеха Слешинського.

Білосток знаходиться на північному сході Польщі і є адміністративним центром Підляського воєводства. Місто розташоване поблизу кордону з Білоруссю. У місті діють три потужні вищі навчальні заклади (всього 15): Університет міста Білосток, Медичний інститут і Білостоцький політехнічний університет.

Університет міста Білосток є державним вищим навчальним закладом, який постав із філіалу Варшавського університету у 1997 р. На сьогодні університет є найбільший вищим навчальним закладом в регіоні за кількістю наукових співробітників та студентів, а також пропонованих напрямів і форм навчання. Тут функціонує 9 факультетів, в т.ч. закордонний у Вільнюсі.

Нині у ньому працює 850 викладачів і навчається 12.5 тис. студентів на 70 спеціальностях на денній і заочній формах навчання.

Існують міжфакультетські спеціальності, англомовні програми, 115 предметів викладаються іноземними мовами. Університет має право присвоювати звання доктора філософії в 10 галузях наук і доктора наук в 4 галузях наук.

З 1999 р тут діє Історико-Соціологічне відділення, до складу якого входять Інститут історії і політичних наук, Інститут Соціології і Когнітивістики, а також Кафедра філософії і етики. Навчання відбувається у кількох напрямах: міжнародні відносини, філософія, етика, сходознавство, когнітивістика і комунікація. Існує також можливість післядипломного навчання.

Під час стажування Л. В. Шпаковськи було опрацьовано польську історіографію щодо проблеми вивчення досвіду Польщі в процесі Євроатлантичної інтеграції та визначення ролі Польщі у відносинах Україна-НАТО.

Любов Володимирівна мала змогу ознайомитися з методикою викладання історичних дисциплін у ВНЗ, де проходила стажування. Керівництво Університету люб’язно надало можливість відвідувати лекційні й практичні заняття польських колег-істориків, які були пов’язані з темою її наукового дослідження.

Також було узгоджено можливості друку наукових розвідок в журналах «Nowa Europa Wschodnia» та «Biuleten Historii Pogranicza». Запропоновано польським історикам друк своїх наукових розвідок у фаховому виданні кафедри історії факультету соціології і права Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» «Сторінки Історії».

Л. В. Шпаковськи взяла участь у семінарі Польського історичного товариства у м. Білосток на тему «Історія в родинній пам’яті», де обговорювалися проблеми «складної історії» у міжнаціональних відносинах Польщі й України та шляхи до порозуміння.

Загалом, робота семінару пройшла у невимушеній й дружній атмосфері і продемонструвала перспективи у поглибленні взаємодії українсько-польського діалогу істориків.

Водночас про мету й завдання стажування Любов Володимирівна розповіла в інтерв’ю польському телебаченню м. Білосток (передача «Український погляд»). Репортаж можна подивитися за посиланням.

Крім того, Л. В. Шпаковськи ознайомилася з діяльністю Музею пам’яті Сибіру, який нещодавно розпочав свою роботу. Було цікавим дізнатися про мету і завдання діяльності музею, а також про подальші проектні роботи по створенню цілого музейного комплексу, присвяченого таким трагічним сторінкам в історії польського народу, як депортації та заслання польських громадян до Сибіру і Казахстану, здійснених радянської владою у 1939-1941 рр. Так, Л. В. Шпаковськи ознайомилася з експозицією музею і з можливістю реалізовувати популярно-просвітницькі і наукові проекти, розраховані на відвідувачів різних вікових груп.

Також Л. В. Шпаковськи мала консультації на теми:  «Університет м. Білосток в освітніх процесах Центрально-Східної Європи», «Місто Білосток в історії Центрально-Східної Європи», «Особливості наукової роботи університету», «Формування політики національної пам’яті у Польщі».

Таким чином, Л. В. Шпаковськи було виконано всі завдання, що були передбачені метою стажування, а також вона отримала пропозицію від польських колег щодо публікації своєї статті в «Nowa Europa Wschodnia» і можливість взяти участь у конкурсі на отримання стипендії Польського уряду.

к.і.н., доц. Л. В. Шпаковськи

 

 

Тематичний семінар присвячений вшануванню пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу

В Україні 18 травня є Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Студентський гурток кафедри історії вирішив долучитися до тематичних заходів та провів зі студентами семінар щодо трагічний подій, пов’язаних з геноцидом кримськотатарського народу. На початку засідання викладачі нагадали присутнім студентам про насильницьку депортацію кримських татар у травні 1944 р., важкі умови перевезення депортованих та складнощі адаптації новоприбулих. Було відзначено, що кримські татари перебуваючи у засланні не втрачали надій повернутися на історичну батьківщину та прагнули переїхати назад до Криму.

Учасники засідання переглянули документальне відео, яке містило усні свідчення очевидців трагічних подій. Основну увагу приділи обговоренню питання. Студенти висловили власні міркування стосовно трагічних подій, які спіткали кримськотатарський народ, обговорили державну політику пам’яті та заходи вшанування жертв депортації кримськотатарського народу. Згадали також про депортацію з Криму болгар, вірмен, греків.

Прийшли до висновку, що державі слід надалі продовжувати на загальнонаціональному рівні вшановувати пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу.

Студентський гурток

«Клуб шанувальників історії»
 
« ПочатокПопередня1234567НаступнаКінець »

Сторінка 3 з 7