Вівторок, 07 квіт. 2020
Home

Участь студентів ФСП у молодіжному таборі Берген-Бельзен

У березні 2018 р. студенти факультету соціології і права Ірина Пелипенко, Дар’я Гуменюк, Марія Іващенко у супроводі старшого викладача кафедри історії Віталія Бузаня взяли участь у Міжнародному молодіжному освітньому таборі Берген-Бельзен (Німеччина).

Цього року в освітньому таборі взяли участь делегації з Німеччини, України, Польщі, Литви, Ізраїлю, Російської Федерації, Білорусі, Словаччини.

Студенти відвідали територію меморіального комплексу Берген-Бельзен, прослухали екскурсію про історію концентраційного табору Берген-Бельзен, ознайомилися з музейною експозицією, переглянули наявні аудіовізуальні матеріали та долучилися до церемонії вшанування пам’яті жертв концтабору Берген-Бельзен.

Учасники взяли участь в освітніх семінарах присвячених долі єврейських бранців концтабору Берген-Бельзен, перебуванню радянських військовополонених у Берген-Бельзені, судовому переслідування німецьких військових злочинів, політиці пам’яті в країнах Центрально-Східної Європи, участі жінок у русі опору, молодіжним опозиційним рухам.

Студенти мали можливість безпосередньо поспілкуватися з очевидцями подій, які завітали до освітнього табору для того, щоб поділитися з його учасниками спогадами про перебування у концтаборі Берген-Бельзен, розповісти свої життєві історії та відповісти на питання молоді.

Студенти також спілкувалися з молодими німецькими активістами, які активно займаються громадською діяльністю на сучасному етапі. Проведення освітніх ігор сприяло кращому засвоєнню студентами навчального матеріалу та налагодженню взаємної комунікації. Були також виїзні тематичні екскурсії по тим навколишнім місцям, які пов’язані з історією концтабору Берген-Бельзен і Другою світовою війною.

Участь у цьому освітньому заході була корисна для студентів ФСП тому, що дозволила збагатити їх знання про історію концтабору Берген-Бельзен, Другу світову війну, Голокост, нацистські злочини, а також критично осмислити теми порушення прав людини, ксенофобії, дискримінації в сучасному суспільстві.

к.і.н., ст. викл. кафедри історії Бузань В.Ю. 

Дні науки ФСП 2018

Запрошуємо взяти участь у ХХІ Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Дні науки ФСП 2018».

Детальніше: http://fsp.kpi.ua/dninaukifsp2018/

 

Лекція канадського дослідника Ярса Балана

17 жовтня 2017 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулась лекція канадського історика Ярса Балана на тему «Ріа Клайман: забутий канадський свідок Голодомору 1932-1933 рр.». Послухати лекцію прийшло чимало студентів та викладачів університету. Я. Балан розповів про життєвий та творчий шлях канадської журналістки Р. Клайман, яка протягом 1928-1932 років працювала кореспонденткою в Радянському Союзі. Вона їздила до таборів ГУЛАГу, щоб ознайомитися з умовами утримання в’язнів. У 1932 р. Р. Клайман, подорожуючи територією СРСР, відвідала охоплені голодом східні регіони України. Радянська влада негативно поставилася до подібної діяльності іноземної журналістки та прийняла рішення видворили її за межі СРСР. Опинившись на Заході, Р. Клайман у своїх статтях описала реальні умови життя в Радянському Союзі. Зокрема, вона одна з перших розповіла західним читачам правдиву інформацію про голод в Україні 1932-1933 рр. Протягом наступних п’яти років Р. Клайман працювала журналісткою в нацистській Німеччині. Після завершення лекції присутні переглянули фрагмент документального фільму «Голод до правди» про життя й професійну діяльність Р. Клайман.

к.і.н, ст. викл. Бузань В.Ю.
 
Лекція Ярослава-Ігоря Балана "Ріа Клайман: забутий канадський свідок Голодомору 1932-1933"

 

17 жовтня 2017 р.
14.15
Зала Вченої Ради
КПІ ім. Ігоря Сікорського,
корпус № 1

 
Друк

XXІ Міжвузівська студентська науково-практична конференція «Україна: історія, культура, пам’ять»

Шановні студенти та молоді науковці,

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі XXІ Міжвузівської студентської науково-практичної конференції  «Україна: історія, культура, пам’ять», яка відбудеться 6-7 грудня 2017 року на базі кафедри історії Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.

Мета конференції – сприяння міждисциплінарним дослідженням молоді у сфері гуманітарного (насамперед історичного), соціального і науково-технічного знання в їх конкретному соціокультурному контексті, поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами і науковими установами.

Планується робота секцій за такими тематичними напрямами:

1. Етнічний і етнополітичний розвиток суспільства.

2. Досвід державотворення та правотворення.

3. Особистість, соціум в історичному вимірі.

4. Культурне життя українського народу.

5. Актуальні проблеми історії науки і техніки.

Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

Форми участі: пленарна доповідь, секційна доповідь, учасник вільної дискусії. Матеріали конференції планується видати окремою збіркою до кінця навчального року.

Якщо Ви бажаєте взяти участь у конференції, Вам необхідно до 27 листопада 2017 р. включно надіслати заявку на участь та текст тез доповіді на електронну пошту Оргкомітету конференції: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Після електронної реєстрації учасникам необхідно до 2 грудня 2017 р. особисто зареєструватись та сплатити оргвнесок за адресою: просп. Перемоги, 37, корпус 7, ауд. 512, кафедра історії.

Вимоги до оформлення тез та заявка додаються.

Оргкомітет вправі відхилити заявку, якщо надані матеріали не будуть відповідати зазначеним вимогам. За зміст тез, достовірність фактів, цитат, дат, тощо відповідає автор та його науковий керівник. Участь у конференції передбачає сплату організаційного внеску для організації кава-брейків. За результатами конференції планується видати збірку її матеріалів.

Заочна участь у конференції не передбачена.

Більш детальну інформацію про конференцію можна дізнатись на веб-сайті кафедри історії КПІ ім. Ігоря Сікорського: kafhistory.kpi.ua та за телефоном (044) 204-90-23.

 
« ПочатокПопередня12345678НаступнаКінець »

Сторінка 3 з 8